55 de familii din Giurgiu se mută astăzi în casă nouă

Conducerea Primăriei Municipiului Giurgiu a înmânat astăzi cheile de la noile apartamente şi garsoniere ANL din zona Obor, unui număr de 55 de familii de giurgiuveni. Spaţiile locative (30 apartamente cu 2 camere, 5 apartamente cu 3 camere şi 20 de garsoniere) se află în blocurile B1, B2 şi B3, pe Aleea Cărămidarii Vechi.

Construcţia acestor blocuri a început încă din anul 2010 şi a fost finalizată în decembrie anul trecut, fiind finanţată de Ministerul Dezvoltării Regionale şi de către Agenţia Naţională pentru Locuinţe. Administraţia locală, din fonduri proprii, a executat lucrări de racordare la utilităţi şi a amenajat parcări şi căi de acces în zona respectivă.

La acţiunea de predare a cheilor au participat viceprimarul Alexandru Vladu, şeful comisiei, administratorul public Emil Vucă şi reprezentanţi ai Direcţiei Patrimoniu din cadrul Primăriei municipiului. Noile locuinţe au fost sfinţite cu această ocazie de un sobor de preoţi.

Ultima modificare: 09.01.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Modificări ale nivelului taxelor pentru unele servicii prestate de instituţiile publice